מהפכת הכסף הדיגיטלי כבר משנה את העולם

מהפכת הכסף הדיגיטלי כבר משנה את העולם

מהפכת הכסף הדיגיטלי כבר משנה את העולם

מהפכת הכסף הדיגיטלי כבר משנה את העולם

צפו בסקירה ראשונה על השינויים בכלכלה העולמית והתפתחות הבנקים הדיגיטליים, אמצעי התשלום שמחליפים את כרטיסי האשראי, מטבעות קריפטו וכל מה שקריפי ומרגש בנושא של כסף, עסקים בדיגיטל והפיזיקל.

 

לאורך ההיסטוריה, הכלכלה האנושית על כדור הארץ עברה מעט מאוד שינויים, זה התחיל בסחר חליפין של סחורה תמורת סחורה (או שירות) מישהו מגדל פרות ויש לו חלב גבינות וחמאה. מישהו מגדל כבשים, אז הוא מייצר צמר ביגוד והנעלה. האחד "קונה" צמר ומשלם בחלב.

את המהפכה השניה הביא המטבע שהיה מורכב בעיקרו ממתכות יקרות ערך או אבנים נדירות. מטבעות יוצקו מזהב כסף ובתקופות יותר מוקדמות גם מברונזה. לראשונה התקבל ערך ל-"כסף".

אחרי שהחלו לקום הבנקים, התחילו להתפתח ניירות ערך והצ'קים וכו' שייצגו סחורה ממון אמיתי בעלי מספר זיהוי של חשבון הבנק, באותה תקופה זה נחשב לפריצת דרך בעולם הכלכלי.

המהפכה השלישית (בגדול) הייתה עם המצאת הקרדיט.. בצורתו המוכרת ככרטיס האשראי.

לכל אחת מדרכי התשלום היו יתרונות וחסרונות,אבל המהפכה העיקרית מגיע עכשיו…

המהפכה הרביעית היא בסחר הדיגיטלי, כבר לא צריך שום דבר פיזי מעבר לשם משתמש וסיסמא או מכשיר סלולרי, במטבעות וירטואלים כמו ביטקוין (אף על פי שהיה קיים כבר לפני שנים בפורמטים אחרים) והצטרפות הבנקים שהבינו את הפוטנציאל, כמו גם המסחר שעובר להיות דיגיטלי.

חישבו על התורים האינסופיים בבנקים, הזמן המבוזבז, הגיע הזמן להתקדם.

העולם לא עומד במקום, והנה אנחנו עדים לממשקים כמו google pay, Apple pay, samsung pay, שכובשים את עולם הסחר, אפליקציות של בנקאות וירטואלית ועוד…

 בין המובילים בבנקאות הוירטואלית תמצאו את pepper pay, paybox, bit

 בין המובילים בממשקים לסחר וירטואלי תמצאו את sumsung pay, apple pay, google pay

אפל אף לקחו את זה רחוק יותר והיום תוכלו לשלם על ידי הנחת ה Apple watch על מסוף אשראי ובסריקה מהירה מתקבל התשלום. פנומנלי? בהחלט. אמנם לא כולם חושבים כך.

פלטפורמות תשלום שלא עוברות דרך הבנקים (ליברה של פייסבוק, מטבעות וירטואליים וכדומה) אמנם מקלות על הביורוקרטיה מצד הלקוחות אבל מקשות על הצד הרגולטורי. מעקב אחרי הכסף העובר ממקום למקום הופך להיות מורכב מיום ליום. מוסדות ממשלה כמו רשות המיסים, מע"מ, ביטוח לאומי וכו יתקלו בקושי הגדול ביותר במעקב אחר הכסף היוצא והנכנס.

 בין המובילים בפלטפורמות תשלום וירטואליים תמצאו את paypal, facebook.pay, amazon pay

 

ההיסטוריה מראה כי בכל תקופה בה הכלכלה העולמית חוותה שינויים היו אלה שהתנגדו לשינויים, חברות ענק ותאגידים קמו ונפלו בעקבות שינויים אלה. אבל הגלגל לא ניתן לעצירה. ואנחנו שמרנו לנו מקום טוב ביציע בכדי לראות את התפתחות האירועים. הישארו איתנו כי העתיד מרתק והוא כבר פה.

 בין המובילים במטבעות הקריפטו תמצאו את ה-Bitcoin,Ethereumripple.

כדי לקבל את הפרקים הבאים ישירות למייל, הזינו דוא"ל:

WhatsApp
Email
Facebook
LinkedIn
אודות המחבר

אודות המחבר

שי עגיב - יזם וטאלנט, מאמן שיווק דיגיטלי עם תשוקה לאסטרטגיה וקריאייטיב.

תעבירו בווצאפ ופייסבוק

אל תשמרו את כל הטוב הזה לעצמכם, שתפו את העולם:

WhatsApp
Facebook

הרשמה לדיוור

הרשמו וקבלו את המאמרים ישירות למייל

הפרקים האחרונים

סוף מעשה באסטרטגיה תחילה – אבן היסוד לכל שיווק ופרסום דיגיטלי

איך יוצרים הצלחות עסקיות חזקות עוד לפני שמזיזים את העכבר?
🏅
אז.. אחרי שהתהליך עבד לנו כל כך טוב עם עשרות לקוחות, הכנסתי את זה כשירות נפרד וכנוהל חובה לכניסת לקוח למשרד: סוף מעשה באסטרטגיה תחילה!

יושבים כשבועיים עד חודש על ניתוח, מחקר ובניית אסטרטגיה שיווקית.
זו אומנות שכוללת תוכנית עבודה עם דיוק ויצירתיות בבניית הערכים, בידול, הצעת הערך והמשפך השיווקי, זה עושה שכל ברמה הרבעונית וגם השנתית.

שורה תחתונה – אני ממליץ לכם לקחת את האסטרטגיה שלכם ברצינות וגם אם אתם מצליחים ורצים – אף פעם לא מאוחר לבנות אותה מאחורי הקלעים, במקום עוד קמפיינים סטנדרטיים לחגים כמו כולם, כשתשקיעו ותדייקו את האסטרטגיה – החזר ההשקעה שלכם פשוט יהיה גבוהה יותר.

קרא עוד »

מאמר דעה: מכירות – איך שינוי תפיסתי קטן יתן לכם תוצאות גדולות

אנחנו עסוקים בפעולה המכירה כל היום וכל הזמן – כבעלי עסקים, אנחנו יודעים שאיש מכירות הוא האיש שעוזר ללקוח למצוא את הפתרון שהכי מתאים לו אבל כלקוחות, לימדו אותנו שאיש מכירות רק רוצה "לדחוף" אותנו למכירה. קיימת תפיסה היום שהמכירה היא פעולה אגרסיבית ולא נעימה אך עדיין ניתן לראות בעסקים רבים את התפיסה שצריך למכור, אז מה אפשר לעשות כדי לרתום את הלקוח ולגרום לו לתחושה נעימה?

קרא עוד »

מה עוד מעניין אתכם? נסו את החיפוש למציאת תוכן נוסף

קבלו את המאמר הבא ישירות למייל!